Měsíční archív: Srpen 2012

Účetní program Helios

Systém Helios je určen pro firmy všech velikostních kategorií i veřejnou správu. Nezáleží na tom, zda vedou daňovou evidenci nebo podvojné účetnictví. Helios je pojat velice obecně, proto je vhodný pro jakýkoli obor. Díky jeho otevřenosti se dá následně upravit rozsah pro konkrétní potřeby zákazníka. Ovládání je přehledné a jednoduché i pro běžné uživatele. Celý systém je rozdělen na známé Helios Green, Orange, Red, Fenix a eObec dle velikosti a působení společnosti.

Helios Green, Orange a Red je tvořen množstvím agend, například Mzdy, Fakturace nebo Sklady. Pro střední firmy je připraven rozšířenější informační systém, který obsahuje i další velice praktické prvky, například CRM systém, Controlling nebo Document management. Software pro velké a středně velké společnosti je zase systém obohacen o další moduly a pokročilejší funkce. Vše je samozřejmě upraveno pro konkrétní podniky působící v určitém oboru.

Přestože hlavním cílem organizací ve veřejné správě není vytvoření zisku, i tato skupina musí řídit své procesy. K tomu je určen speciální systém Fenix pro veřejnou správu, který mohou využít například knihovny, zoo nebo dětské domovy. Pro komunikaci mezi úřadem a občany pak funguje modul eObec.

K vyzkoušení poskytovatel připravil demoverzi, takže si program lze před zakoupením zdarma projít. Ceny jsou závislé na velikosti softwaru a charakteristice firmy. Poskytovatel nabízí i školení a samozřejmě pravidelné aktualizace.

Vložil Účetní software | Štítek , , , , , , , | Zanechat komentář

Účetní software AdmWin

Účetní program AdmWin pokryje potřeby neziskových organizací a středních firem až po ty nejmenší. Jedná se o jednoduchý systém, na který není nutné zaškolování. Stačí jen umět uživatelsky ovládat počítač. V případě nejasností je přímo v programu nápověda, která je výborně navázaná i na legislativní záležitosti. Software funguje již od 90. let a je v praxi používán stovkami firem, mimo jiné v oboru stavebnictví, obchodu nebo služeb.

Verzi programu si vyberete podle toho, jak účtujete a zároveň, v jakém oboru působíte. Jednou z nich je například HotelWin, který je primárně určen pro hotely, penziony a nejrůznější ubytovny. Umožňuje sledovat a řídit celý systém ubytování až po fakturaci. Dalším je ShopHouse, který je ušit na míru internetovým obchodům. Lze je používat samostatně nebo společně se samotným AdmWin DE nebo PU, podle toho, jestli vedete daňovou evidenci nebo podvojné účetnictví. V nabídce je dokonce i nadstavba pro autoservis, kde jsou přidány nezbytné prvky pro tuto sekci.

Pro vyzkoušení si můžete stáhnout z internetu zdarma takzvanou startovací verzi programu, na které zjistíte, zda vám bude vyhovovat. Výhodou je, že když už si jednou program zaplatíte, nemusíte pak prodlužovat licenci, jak to obvykle bývá. Software si však můžete nechat pravidelně aktualizovat, protože postupem času samozřejmě dochází ke změnám. Poskytovatel tyto změny posílá 2-3 krát ročně, takže si je můžete nejdříve prohlédnout a teprve poté se rozhodnout.

Vložil Účetní software | Štítek , , , | Zanechat komentář